Start - Artykuł rozwijany

09. 08. 2020

 

                                                                                                                                             

               

                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

 

Porządek Mszy św. następujący;

kościół parafialny: godz. 6.15; 9.45; 11.45; i 20.00 

Sanktuarium św. Jakuba: 8.00; 11.00; 18.00

kaplica w Górnym Szczyrku: 8.30; 10.30 

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09. 08. 2020

 

 1. Dziś przypada XIX niedziela w zwykłym okresie roku liturgicznego. Stajemy przed Je­zusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystyczny­mi. W życie każdego człowieka wpisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać. Chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach co­dzienności. Niech udział w Eucharystii pomoże nam w decy­zji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.  
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w poniedziałek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  b) we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  c) w czwartek 13 sierpnia sąsiednia archidiecezja krakowska obchodzi Święto NMP Kalwaryjskiej,
  d) w piątek 14 sierpnia – Uroczystość Św. Mak­symiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Módlmy się w intencji całej naszej diece­zji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zaproszenie ks. biskupa Romana Pindla w związku z obchodami dicezjalnymi:
  Drodzy Diecezjanie, tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, głównego Patrona naszej Diecezji, będą miały inny charakter niż dotychczas. 14 sierpnia o godzinie 10:30 nabożeństwa będą sprawowane w trzech oświęcimskich świątyniach. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Ludwiga Schicka z Bambergu odbędą się w kościele św. Maksymiliana. Msza św. będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. We Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach uczestniczyć będą wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Eucharystii udział wezmą przede wszystkim uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii. Po zakończeniu Mszy św. delegacje z tych trzech miejsc złożą kwiaty i zapalą znicze na placu apelowym, pod ścianą śmierci Bloku 11 i w celi śmierci O. Maksymiliana. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych w powiecie oświęcimskim, zachęcam wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w intencji naszej diecezji zwłaszcza za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”. Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom
 4.  w sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to Święto obowiązujące, a więc obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na bieżące remonty podejmowane przez naszą parafie.

 

 

 

                                                          Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, pokoju w sercu. 

strona:
1