Start - Artykuł rozwijany

29.07.2018 XIX Niedziela Zwykła

 

                                                                                           

                                                        XIX   NIEDZIELA   ZWYKŁA – 12 VIII 2018

 

  1. Kościół w tym tygodniu obchodzi:

Poniedziałek -  13 VIII - wspom. Matki Bożej Kalwaryjskiej. 

Wtorek 14 VIII – Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego –

głównego Patrona naszej diecezji. O godz. 10.30 Msza pod Ścianą Śmierci.

Środa   15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące pod grzechem ciężkim. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Po Mszach świętych poświecenie ziół i kwiatów. W Sanktuarium na Gorce odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30. 

Czwartek 16 VIII – wspom. św. Stefana.

Piątek 17 VIII - wspom św. Jacka. W tym dniu soje Imieniny obchodzi nasz wikariusz  ks. Jacek. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona.  

Sobota 18.VIII - wspom. św. Bernarda

 

  1. W piątek jako III miesiąca czuwanie do Bożego Miłosierdzia.Msza św. w intencji w rodzin i za zmarłych o godz. 19.00 w kościele parafialnym.  Następnie koronka do Bożego  Miłosierdzia, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski. Nie będzie Mszy św. wieczornej w Sanktuarium św. Jakuba

 

  1. W niedziele jako III miesiąca na Mszy św. o godz. 11.45 chrzty pouczenie dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek po Mszy św. o godz.19.00.  Składka w przyszłą niedziele na potrzeby materialne parafii

 

  1. W piątek o 5.30 wjazd do Kalwarii. Zapisy do środy. Przypominamy o zapisach na nocne czuwanie do Częstochowy do środy 15 VIII. Zapraszamy szczególnie młodzież, która ma przyjąć we wrześniu Sakrament Bierzmowania i ich rodziny.

 

  1. Tym 7 - miu osobom, które wczoraj posprzątały kościół parafialny – Bóg zapłać. Na sobotę prosimy rodziny z ul. Kasztanowej

          Do posprzątania kaplicy  w Górnym Szczyrku prosimy rodziny z ul. ul. Widokowej

 

                      

                                                                                                                             

 

                                                                                           

 

 

 

 

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

z wypoczynkiem nad Morzem Martwym

 

02-12.03.2019 – z Krakowa

 

 

BETLEJEM - JEROZOLIMA - GÓRA OLIWNA - HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - TABGHA - TYBERIADA - GALILEA - KAFARNAUM - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - AMMAN - MADABA - GÓRA NEBO - PETRA - JERYCHO - BETLEJEM - JEROZOLIMA - MORZEMARTWE

 

Dzień 1.

Wylot z Polski, przelot do Izraela do Tel Aviv. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2. Jerozolima - Góra Oliwna - Betlejem.

Po śniadaniu wizyta na Górze Oliwnej. Zwiedzanie rozpocznie wizyta w Kościele Pater Noster, w miejscu, gdzie według tradycji Jezus nauczał apostołów modlitwy „Ojcze Nasz”. Przejście na taras widokowy – do punktu skąd roztacza się piękny widok na Jerozolimę. Potem przejście trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit – miejsca gdzie znajduje się kościół przypominający architekturą zastygłą łzę. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym, następnie spacer 'Drogą Krzyżową' Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego – zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego oraz wejście na Golgotę. Przejazd do Betlejem – wizyta na Polu Pasterzy . Przerwa na lunch lub kawę.  Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem - najstarszego kościoła wybudowanego przesz Świętą Helenę. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej, przejazd do hotelu.  Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3. Jerozolima -  Betlejem.

Po wczesnym śniadaniu, przejazd na Wzgórze Świątynne – przejazd z widokiem na najstarsze meczety Al Aksa i kopuła na Skale, wizyta pod Ścianą Płaczu – jedynym fragmentem z zachowanego muru obronnego starożytnej Świątyni Jerozolimskiej . Przejście przez Dzielnicę Żydowską  - możliwość zobaczenia złotej menory. Dojście do Syjonu i wizyta w Wieczerniku zwanym także Salą na górze, gdzie według tradycji chrześcijańskiej odbywała się Ostatnia Wieczerza, potem wizyta w Synagodze Grobu Króla Dawida i Neoromańskie Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd na nowa cześć Jerozolimy – zwiedzanie Wielkiej Synagogi oraz wizyta w Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu Yad Cashem, powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

* W czasie zwiedzania Jerozolimy zostanie podjęta próba zwiedzenia Cerkwi Kościoła Ormiańskiego w relikwią głowy Świętego Jakuba Starszego.

Dzień 4. Hajfa - Nazaret - Kana w Galilei - Tabgha - Tyberiada.

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do akweduktu w Cezarei - jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Następnie przejazd do Hajfy - trzeciego, co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel, przejazd obok Stella Maris oraz widok na niesamowite ogrody przy świątyni Bahai. Następnie przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania i kościół Św. Józefa. Dalej, przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino – odnowienie przysięgi i małżeńskiej w miejscu pierwszego cudu Jezusa. Następnie wizyta w Tabgha – Kościół rozmnożenia chleba i ryb oraz kościół Prymatu Sw. Piotra, przejazd do Tyberiady zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5. Tyberiada - Galilea - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Amman.

Śniadanie. Zwiedzanie rozpocznie się od krótkiego rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum, gdzie znajduje się starożytna synagoga z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd na Górę Błogosławieństw - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze. Wyjazd do granicy izraelsko - jordańskiej – przejście przez formalności wizowe.  Przejazd do Ammanu - panoramiczne zwiedzanie miasta. Krótki postój przy Błękitnym Meczecie. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dla chętnych, wieczorem wycieczka fakultatywna - Amman Nocą.

Dzień 6. Amman - Madaba - Góra Nebo - Petra.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Madaby - gdzie zobaczymy jedną z piękniejszych mozaik bizantyjskich obrazującą mapę świata. W tym miejscu znajduje się również cudowna ikona chrześcijan - Najświętszej Maryi Panny z trzema rękami. Przejazd na Górę Nebo - miejsce uznane za święte przez papieża Jana Pawła II, jest opisane w Starym Testamencie jako punkt, z którego Mojżesz widział Ziemię Obiecaną. Przejazd do Petry (Wadi Musa). Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 7. Petra, przejazd nad Morze Martwe po stronie Jordanii i zakwaterowanie w hotelu 3/4*HB.
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Petry - według wielu jednego z najbardziej urzekających miejsc na Bliskim Wschodzie, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO i nowych cudów świata. Założone ok. VI w p.n.e. przez Nabatejczyków miasto jest całe wykute w skale. Najsłynniejszym budynkiem jest Skarbiec – wykuta w skale, wysoka na 39 metrów i szeroka na 25 metrów dwupiętrowa budowla, pod którą znajduje się cmentarz. Petra przez wieki była także stolicą arabskiego królestwa, przejazd do hotelu nad Morzem Martwym.

 

Dzień 8. Morze Martwe.

Czas wolny na kąpiele i plażowanie – możliwość dokupienia wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9. Morze Martwe.
Czas wolny na kąpiele i plażowanie – możliwość dokupienia wycieczek fakultatywnych.

 

Dzień 10. Granica Jordanii z Izraelem - Jerycho - Betlejem.

Po śniadaniu przejazd do granicy na Most Alleby, łączący Jerycho z Jordanią. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych - 270 m p.p.m.) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia oraz zobaczymy drzewo figowe sykomora, na które wspiął się Zacheusz. Z powodu niskiego wzrostu, gdy przez miasto przechodził Jezus Chrystus, wspiął się na sykomorę, aby go zobaczyć. Jezus pozdrowił go i zapowiedział swoją wizytę w jego domu. Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 11. Betlejem - Tel Awiw.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Tel Awiwie, zakończenie programu i powrót do Polski.


Opcjonalnie dodatkowo płatne:

  • Jerozolima nocą – nocna wizyta pod Ścianą Płaczu, przejazd ortodoksyjną dzielnicą Mea Sharim, czas wolny na Mamili – współczesne centrum handlowe którego lokalizacja jest doskonale wkomponowano w architekturę miasta – 25$ za os.
  • Amman nocą - Balad to najstarsza część miasta, centrum Ammanu składa się z niezliczonej ilości (Suk) ryneczków i przedsiębiorstw, będących własnością prywatną, można poczuć się jak rodowity Jordańczyk próbując najlepszych kanapek - Falafel od Haszem, a następnie kosztując coś słodkiego jak Kanafeh (serowe ciasto moczone w słodkim syropie na bazie cukru) w najbardziej tradycyjnym sklepie, a pod koniec dnia uraczyć się można Fajką Wodą w różnych smakach w tradycyjnej kawiarni. Płatne ok. 25 $ za os.
  • Wycieczka na Masadę - zwiedzanie starożytnej twierdzy, której początki sięgają rządów dynastii hasmonejskiej. W 40 r. p.n.e. w Masadzie schronił się Herod uciekając przed Partami. Od tego czasu upodobał sobie to miejsce. Wybudowana została jako rezydencja króla miłującego luksus, z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań geologicznych. W okresie po zniszczeniu Świątyni Jerozolimskiej najdłużej broniąca się twierdza aż do 73 roku. Opisywana przez Józefa Flawiusza w Historii Wojen Żydowskich. Z tej pustynnej twierdzy rozciąga się najpiękniejszy widok na Morze Martwe (płatne 65 USD/os).

 

Cena nie zawiera (dla obu wariantów): obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty graniczne, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości 265 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki

 

02-12.03.2019
10 nocy, program Izrael z Jordanią + 3 noce nad Morzem Martwym.
Śniadania i obiadokolacje, bez napojów do obiadokolacji.

Rozkład lotu, przelot liniami Ryanair:
Limit bagażu: 20 kg bagaż główny + 10 kg bagaż podręczny (max. wymiary bagażu podręcznego: 55 x 40 x 20 cm).

Cena za os w DBL: 5267 pln /os. (TFG w cenie)
Dopłata do SGL: 1750pln


Koszty polis ubezpieczenia od rezygnacji i przerwania uczestnictwa – 147 zł za os.

 

Koszt rozszerzenia polisy o choroby przewlekłe 171 zł za osobę (wraz z KL 60 tyś. EUR)

 

Koszt polisy z podwyższoną sumą ubezpieczenia do 60.000 EUR KL – 85 zł

 

 

Dane banku:

PETPOLONIA Małgorzata Koczot, Adam Toma Spółka Jawna,

34-205 Stryszawa 178C

NIP 552-14-17-260

 

BANK PEKAO S.A. o/Bielsko-Biała,

konto 33 1240 1170 1111 0000 2409 1396

 

 

 

strona:
1